Letošní nej...

Vloženo: 20.08. 2015


Aktuálně z delty Pádu (20.4.2011). Po chvilkovém "ochlazení"(min 10stC, max 20st.C) je tu opět letní počasí s denními teplotami nad 25 °C a nočními minimy kolem 15 °C a stále bez deště. Voda v Pádu má přes 18 °C, průtok je nízký. Chytají se nádherní sumci(min.týden posádka lodi BB 228,221,202 a 198cm!) .Kapři jsou při chuti,takže někteří v noci stahují pruty ,aby si trochu odpočali(p.Valíček za týden 66 kaprů ve velikosti 70-95 cm).


Aktuality

Aktuálně z Pádu - berou !...

I když v první polovině týdne proběhlo deltou několik frontálních bouřek se všemi průvodními znaky(vítr, déšt s kroupami , ochlazení), stále berou ! Kapraři si přichází na své, nejsou ojedinělé úlovky nad 100cm a 20 kg ! A při změnách tlaku přišli klientům také sumčí dvoumetrovky. I přes proběhlé deště voda v Pádu nestoupá , zastavilo se pouze oteplování vody na +-18st.C . Z mnoha krásných úlovků minulého týdne musím ale vyzvednout candáta přes 90cm šťastného lovce Kaňky !   

aktualita

... více

Aktuálně z delty Pádu - Lov na živou rybu

Minulý týden se klientům vydařil. A to nejen počasím. Laďa Pavlíček si vytáh osobák 238cm(95kg) a i ostatní bodovali ke dvěma metrům. Předpověď počasí je stabilní, stejně tak i pro nízký stav hladiny Pádu, teplota vody poroste ze současných 18+ st.C. Po stovkách dotazů k zákazu lovu na živou rybu říkám NE! V provincii Rovigo je lov na živou rybu povolen (tedy i u nás v deltě Pádu), všude jinde je zakázán už i několik roků (a stejně se používá).  

 

 

aktualita

... více

Zobrazit všechny aktuality »

Zobrazit archív »