Letošní nej...

Vloženo: 20.08. 2015


Aktuálně z delty Pádu (22.7.2011). Červenec nasadil teplotní laťku hodně vysoko (maxima až 36 st.C, min. přes 20 st.C). Voda v Pádu má 29 st °C, průtok je velmi nízký. Konečně má dle předpovědi zapršet a ochladit se na denní maxima do 27 st (min.17st.C). Podruhé se letos vytřeli kapři a cejni, tisícihlavá cípalí hejna možná už jen z principu nutí sumce se ukazovat u hladiny.Ti svým typickým ocasním plácnutím dávají najevo svou přítomnost, vyznačujíc tak svá lovná území... Loví se krásní kapři (21 kilák p.Závodníka) a parmy, sumci menší a méně ("ti největší nám utekli", dle klientů zanechali po opatrných záběrech velké "podkovy" na jejich nástražkách a někdy ani nástrahy...). Naši už stálí zákazníci z Rakouska (p.Neuburger a spol.), specialisté na candáty, si na závěr pobytu "odskočili" k lovu sumců s příjemným výsledkem - 235cm !! Ale své prázdninové NEJ si dle odezvy našich zákazníků, kteří zvolili pobyt na našich lodích jako aktivní rodinnou dovolenou, např.s výjezdy na mořské pláže při ústí deltových řek, odvezl každý.


Aktuality

Aktuálně z Pádu - berou !...

I když v první polovině týdne proběhlo deltou několik frontálních bouřek se všemi průvodními znaky(vítr, déšt s kroupami , ochlazení), stále berou ! Kapraři si přichází na své, nejsou ojedinělé úlovky nad 100cm a 20 kg ! A při změnách tlaku přišli klientům také sumčí dvoumetrovky. I přes proběhlé deště voda v Pádu nestoupá , zastavilo se pouze oteplování vody na +-18st.C . Z mnoha krásných úlovků minulého týdne musím ale vyzvednout candáta přes 90cm šťastného lovce Kaňky !   

aktualita

... více

Aktuálně z delty Pádu - Lov na živou rybu

Minulý týden se klientům vydařil. A to nejen počasím. Laďa Pavlíček si vytáh osobák 238cm(95kg) a i ostatní bodovali ke dvěma metrům. Předpověď počasí je stabilní, stejně tak i pro nízký stav hladiny Pádu, teplota vody poroste ze současných 18+ st.C. Po stovkách dotazů k zákazu lovu na živou rybu říkám NE! V provincii Rovigo je lov na živou rybu povolen (tedy i u nás v deltě Pádu), všude jinde je zakázán už i několik roků (a stejně se používá).  

 

 

aktualita

... více

Zobrazit všechny aktuality »

Zobrazit archív »