Letošní nej...

Vloženo: 20.08. 2015


Voda v Pádu má 17 st °C a kolísavě zvýšený průtok a stav(prům.min.hladiny jsou v Porto Viru zvýšeny o 120 cm,v Porto Tolle o 60cm). Ve vyhřátých lagunách se bouřlivě třou kapři,v řece se místně ještě dotírá cejn malý,sumčí "milostné" období se teprve chystá. Denní teplotní maxima dosahují k 25 st.C ,minima 14 st.C,Letošní pádské jaro bylo úlovkově bohaté na sumčí giganty přes 120kg(nejčerstvější je úlovek sumce 253cm a 120 kg slovenských rybářů kolem pána Juhoše s naší lodí BB 18)


Aktuality

Aktuálně z Pádu - berou !...

I když v první polovině týdne proběhlo deltou několik frontálních bouřek se všemi průvodními znaky(vítr, déšt s kroupami , ochlazení), stále berou ! Kapraři si přichází na své, nejsou ojedinělé úlovky nad 100cm a 20 kg ! A při změnách tlaku přišli klientům také sumčí dvoumetrovky. I přes proběhlé deště voda v Pádu nestoupá , zastavilo se pouze oteplování vody na +-18st.C . Z mnoha krásných úlovků minulého týdne musím ale vyzvednout candáta přes 90cm šťastného lovce Kaňky !   

aktualita

... více

Aktuálně z delty Pádu - Lov na živou rybu

Minulý týden se klientům vydařil. A to nejen počasím. Laďa Pavlíček si vytáh osobák 238cm(95kg) a i ostatní bodovali ke dvěma metrům. Předpověď počasí je stabilní, stejně tak i pro nízký stav hladiny Pádu, teplota vody poroste ze současných 18+ st.C. Po stovkách dotazů k zákazu lovu na živou rybu říkám NE! V provincii Rovigo je lov na živou rybu povolen (tedy i u nás v deltě Pádu), všude jinde je zakázán už i několik roků (a stejně se používá).  

 

 

aktualita

... více

Zobrazit všechny aktuality »

Zobrazit archív »