Letošní nej...

Vloženo: 20.08. 2015


26.8. 2012 - Konečně.V noci na dnešek se s přechodem fronty ochladilo na přijatelných 24 st.C(voda v Pádu na 27st. C) a mírně zapršelo. Celý minulý týden bylo slunečno ,jasno a teplotní maxima dosahovala 37 st.C a noční minima(!!!) 27 st.C, průtok je velmi nízký a stav hladiny je v normálu ovlivňován přílivy a odlivy moře ,teplota vody kolísala mezi 29 a 30 st.C. Kaprům tato horka (a stabilní vysoký tlak) očividně svědčila,což charakterizují slova našeho klienta:"Připadali jsme si jako na chovném rybníku s kapry od 10 do 20 kg" Sumcům se naopak moc nechtěto,sem tam se chytila nějaká "metrovka",změna teploty a tlaku na dnes přinesla zvýšení aktivity.


Aktuality

Aktuálně z Pádu - berou !...

I když v první polovině týdne proběhlo deltou několik frontálních bouřek se všemi průvodními znaky(vítr, déšt s kroupami , ochlazení), stále berou ! Kapraři si přichází na své, nejsou ojedinělé úlovky nad 100cm a 20 kg ! A při změnách tlaku přišli klientům také sumčí dvoumetrovky. I přes proběhlé deště voda v Pádu nestoupá , zastavilo se pouze oteplování vody na +-18st.C . Z mnoha krásných úlovků minulého týdne musím ale vyzvednout candáta přes 90cm šťastného lovce Kaňky !   

aktualita

... více

Aktuálně z delty Pádu - Lov na živou rybu

Minulý týden se klientům vydařil. A to nejen počasím. Laďa Pavlíček si vytáh osobák 238cm(95kg) a i ostatní bodovali ke dvěma metrům. Předpověď počasí je stabilní, stejně tak i pro nízký stav hladiny Pádu, teplota vody poroste ze současných 18+ st.C. Po stovkách dotazů k zákazu lovu na živou rybu říkám NE! V provincii Rovigo je lov na živou rybu povolen (tedy i u nás v deltě Pádu), všude jinde je zakázán už i několik roků (a stejně se používá).  

 

 

aktualita

... více

Zobrazit všechny aktuality »

Zobrazit archív »