Letošní nej...

Vloženo: 20.08. 2015


12.9.2012 - Děštivé počasí minulých dní,projevující se hlavně v na svazích Alp,zvedlo koncem týdne hladinu Pádu v deltě do 1m (po extrémních letních suchách vlastně do podzimního a jarního normálu),teplota vody klesla ke 23 st.C. Počasí je polojasné,teplotní maxima dosahují 29 st.C a minima klesají ke 20 st.C.Zvýšený průtok příliš neoživil aktivitu sumců,bylo uloveno několik kusů ke dvoum metrům(nej 203),kapři brali kolísavě a candáti vůbec...


Aktuality

Aktuálně z Pádu - berou !...

I když v první polovině týdne proběhlo deltou několik frontálních bouřek se všemi průvodními znaky(vítr, déšt s kroupami , ochlazení), stále berou ! Kapraři si přichází na své, nejsou ojedinělé úlovky nad 100cm a 20 kg ! A při změnách tlaku přišli klientům také sumčí dvoumetrovky. I přes proběhlé deště voda v Pádu nestoupá , zastavilo se pouze oteplování vody na +-18st.C . Z mnoha krásných úlovků minulého týdne musím ale vyzvednout candáta přes 90cm šťastného lovce Kaňky !   

aktualita

... více

Aktuálně z delty Pádu - Lov na živou rybu

Minulý týden se klientům vydařil. A to nejen počasím. Laďa Pavlíček si vytáh osobák 238cm(95kg) a i ostatní bodovali ke dvěma metrům. Předpověď počasí je stabilní, stejně tak i pro nízký stav hladiny Pádu, teplota vody poroste ze současných 18+ st.C. Po stovkách dotazů k zákazu lovu na živou rybu říkám NE! V provincii Rovigo je lov na živou rybu povolen (tedy i u nás v deltě Pádu), všude jinde je zakázán už i několik roků (a stejně se používá).  

 

 

aktualita

... více

Zobrazit všechny aktuality »

Zobrazit archív »