Letošní nej...

Aktuálně z delty Pádu (18.5.2015) - Je tu období tření sumců a kaprů !...


Vloženo: 25.08. 2015


Denní maximální teploty se už pravidelně šplhají ke třicítkám, ranní minima zase neklesají pod deset stupňů. Voda v Pádu vystoupala ke 22 st.C ,v lagunách až ke 25 st. C. Vlivem deštů a bouřek, hlavně na alpských svazích, se zvedá hladina Pádu v deltě se všemi průvodními znaky. Na středním toku se zvedl Pád už před dvěma dny až o čtyři metry a tak lze předpokládat zvýšení hladiny dnes na maximum +1,2-1,5 m. Předpověď počasí hlásí další deště a bouřky v povodí a tak nelze v nejbližší době předpovídat pokles. Co ale můžeme předpokládat je ochlazení vody v řece a pozastavení třecí aktivity ryb. Úlovky jsou sporadické, závislé od nalezení třecích míst sumců a stěstí ..... AKČNÍ NABÍDKA : Slevy 25% na výpůjčky v měsíci červnu a 10% v měsících září a říjen - informujte se ! Více informací také na našem facebooku.


Aktuality

Aktuálně z Pádu - berou !...

I když v první polovině týdne proběhlo deltou několik frontálních bouřek se všemi průvodními znaky(vítr, déšt s kroupami , ochlazení), stále berou ! Kapraři si přichází na své, nejsou ojedinělé úlovky nad 100cm a 20 kg ! A při změnách tlaku přišli klientům také sumčí dvoumetrovky. I přes proběhlé deště voda v Pádu nestoupá , zastavilo se pouze oteplování vody na +-18st.C . Z mnoha krásných úlovků minulého týdne musím ale vyzvednout candáta přes 90cm šťastného lovce Kaňky !   

aktualita

... více

Aktuálně z delty Pádu - Lov na živou rybu

Minulý týden se klientům vydařil. A to nejen počasím. Laďa Pavlíček si vytáh osobák 238cm(95kg) a i ostatní bodovali ke dvěma metrům. Předpověď počasí je stabilní, stejně tak i pro nízký stav hladiny Pádu, teplota vody poroste ze současných 18+ st.C. Po stovkách dotazů k zákazu lovu na živou rybu říkám NE! V provincii Rovigo je lov na živou rybu povolen (tedy i u nás v deltě Pádu), všude jinde je zakázán už i několik roků (a stejně se používá).  

 

 

aktualita

... více

Zobrazit všechny aktuality »

Zobrazit archív »