Letošní nej...

Aktuálně z delty Pádu (14.9.2015)...


Vloženo: 14.09. 2015


 

Včerejší a dnešní bouřkové počasí pod italskými Alpami provázené přívalovými dešti zvedá horní přítoky Pádu a podle našich zkušeností mírně a postupně zvedne průtok a hladinu řeky(+ 30-50cm) v deltě od středy. Pro zvýšení sumčí aktivity po stálém nízkém stavu s vysokou teplotou vody to nejlepší !! Denní teploty stále až nad 30 st.C, ranní minima kolem 20 st.C , voda v lagunách má teplotu kolem 27 st.C a v řece 24 st.C s předpokladem poklesu k 22-20 st.C. Předpověď počasí je až do víkendu stabilní s obdobnými teplotami jako v předcházejícím období a tak klientům lze jen přát    Petrův zdar !

 


Aktuality

Aktuálně z Pádu - berou !...

I když v první polovině týdne proběhlo deltou několik frontálních bouřek se všemi průvodními znaky(vítr, déšt s kroupami , ochlazení), stále berou ! Kapraři si přichází na své, nejsou ojedinělé úlovky nad 100cm a 20 kg ! A při změnách tlaku přišli klientům také sumčí dvoumetrovky. I přes proběhlé deště voda v Pádu nestoupá , zastavilo se pouze oteplování vody na +-18st.C . Z mnoha krásných úlovků minulého týdne musím ale vyzvednout candáta přes 90cm šťastného lovce Kaňky !   

aktualita

... více

Aktuálně z delty Pádu - Lov na živou rybu

Minulý týden se klientům vydařil. A to nejen počasím. Laďa Pavlíček si vytáh osobák 238cm(95kg) a i ostatní bodovali ke dvěma metrům. Předpověď počasí je stabilní, stejně tak i pro nízký stav hladiny Pádu, teplota vody poroste ze současných 18+ st.C. Po stovkách dotazů k zákazu lovu na živou rybu říkám NE! V provincii Rovigo je lov na živou rybu povolen (tedy i u nás v deltě Pádu), všude jinde je zakázán už i několik roků (a stejně se používá).  

 

 

aktualita

... více

Zobrazit všechny aktuality »

Zobrazit archív »