Letošní nej...

Aktuálně z delty Pádu (21.9.2015) - Podzimní sezóna je tady !...


Vloženo: 22.09. 2015


Naše předpověď z minulého týdne se naplnila. A to nejen v mírně zvýšeném stavu řeky, ale i v četnosti úlovků. Posádkám našich lodí se zadařilo ulovit mnoho krásných sumců ! Předpověď počasi pro tento týden je obdobou minulého týdne, teploty budou dosahovat 28 st.C a k ránu klesat k 18 st.C. Frontální a bouřkové srážky se budou ponejvíce odehrávat na svazích Alp a tak i stav hladiny v deltě by se měl pohybovat ve stávajících mezích(až + 30cm nad normál) s mírným snížením přikalení a množství splavenin. Teplota vody by se také neměla výrazně měnit ze současných 22-24 st.C.

 


Aktuality

Aktuálně z Pádu - berou !...

I když v první polovině týdne proběhlo deltou několik frontálních bouřek se všemi průvodními znaky(vítr, déšt s kroupami , ochlazení), stále berou ! Kapraři si přichází na své, nejsou ojedinělé úlovky nad 100cm a 20 kg ! A při změnách tlaku přišli klientům také sumčí dvoumetrovky. I přes proběhlé deště voda v Pádu nestoupá , zastavilo se pouze oteplování vody na +-18st.C . Z mnoha krásných úlovků minulého týdne musím ale vyzvednout candáta přes 90cm šťastného lovce Kaňky !   

aktualita

... více

Aktuálně z delty Pádu - Lov na živou rybu

Minulý týden se klientům vydařil. A to nejen počasím. Laďa Pavlíček si vytáh osobák 238cm(95kg) a i ostatní bodovali ke dvěma metrům. Předpověď počasí je stabilní, stejně tak i pro nízký stav hladiny Pádu, teplota vody poroste ze současných 18+ st.C. Po stovkách dotazů k zákazu lovu na živou rybu říkám NE! V provincii Rovigo je lov na živou rybu povolen (tedy i u nás v deltě Pádu), všude jinde je zakázán už i několik roků (a stejně se používá).  

 

 

aktualita

... více

Zobrazit všechny aktuality »

Zobrazit archív »