Letošní nej...

Aktuálně z delty Pádu (11.1.2016) - Zimní lov sumců a candátů s průvodci...


Vloženo: 12.01. 2016


Další skupina "zimních" lovců odjela velmi spokojena. Početnost sumčích i candátích úlovků stále trvá, stejně jako stav a ostatní parametry vody v deltě Pádu (teplota vody 6-7st.C, nízký stav ). Už od minulého roku se nám velmi osvěčil ve výbavě nový sonar Hummibird ONYX, dokonalý vyhledávač rybích hejn včetně často hustou mlhou prověřované GPS navigace . Momentálně díky  deštivému počasí je předpoklad zvýšení hladiny Pádu do 50 cm(bez vlivu přílivů)s nárůstem hladinového znečištění a přikalení po dobu dvoutří dnů a následně opět pokles (so-ne).  

(Více na FB)


Aktuality

Aktuálně z Pádu - berou !...

I když v první polovině týdne proběhlo deltou několik frontálních bouřek se všemi průvodními znaky(vítr, déšt s kroupami , ochlazení), stále berou ! Kapraři si přichází na své, nejsou ojedinělé úlovky nad 100cm a 20 kg ! A při změnách tlaku přišli klientům také sumčí dvoumetrovky. I přes proběhlé deště voda v Pádu nestoupá , zastavilo se pouze oteplování vody na +-18st.C . Z mnoha krásných úlovků minulého týdne musím ale vyzvednout candáta přes 90cm šťastného lovce Kaňky !   

aktualita

... více

Aktuálně z delty Pádu - Lov na živou rybu

Minulý týden se klientům vydařil. A to nejen počasím. Laďa Pavlíček si vytáh osobák 238cm(95kg) a i ostatní bodovali ke dvěma metrům. Předpověď počasí je stabilní, stejně tak i pro nízký stav hladiny Pádu, teplota vody poroste ze současných 18+ st.C. Po stovkách dotazů k zákazu lovu na živou rybu říkám NE! V provincii Rovigo je lov na živou rybu povolen (tedy i u nás v deltě Pádu), všude jinde je zakázán už i několik roků (a stejně se používá).  

 

 

aktualita

... více

Zobrazit všechny aktuality »

Zobrazit archív »