Letošní nej...

Aktuálně z delty Pádu (30.1.2016) - Zimní lov sumců a candátů s průvodci...


Vloženo: 31.01. 2016


Stejně rychle, jak se voda v Pádu na minulý víkend ochladila až k nebývalým 3 st.C a v přístavu dokonce zamrzla , tak rychle se opět ohřála nad  7 st.C. Počasí je stále bez dešťě,proto se nízká hladina v Pádu zvyšuje pouze vlivem přílivů moře. Předpověď počasí je zimně dobrá a stabilní bez dešťě, s teplotami od 5 st.C k ránu do odpoledních 12 st.C. Nezvyklý pokles teploty se samozřejmě negativně projevil v četnosti úlovků, ovšem následný rychlý nárůst zase pozitivně. Pokračují přípravné práce na jarní sezónu, mimo jiné na prodloužení hausbótu PC o zadní palubu-terasu nebo na nových lodích BIC, které nahradí nafukovací čluny. (Více na našem facebooku)   

 

 


Aktuality

Aktuálně z Pádu - berou !...

I když v první polovině týdne proběhlo deltou několik frontálních bouřek se všemi průvodními znaky(vítr, déšt s kroupami , ochlazení), stále berou ! Kapraři si přichází na své, nejsou ojedinělé úlovky nad 100cm a 20 kg ! A při změnách tlaku přišli klientům také sumčí dvoumetrovky. I přes proběhlé deště voda v Pádu nestoupá , zastavilo se pouze oteplování vody na +-18st.C . Z mnoha krásných úlovků minulého týdne musím ale vyzvednout candáta přes 90cm šťastného lovce Kaňky !   

aktualita

... více

Aktuálně z delty Pádu - Lov na živou rybu

Minulý týden se klientům vydařil. A to nejen počasím. Laďa Pavlíček si vytáh osobák 238cm(95kg) a i ostatní bodovali ke dvěma metrům. Předpověď počasí je stabilní, stejně tak i pro nízký stav hladiny Pádu, teplota vody poroste ze současných 18+ st.C. Po stovkách dotazů k zákazu lovu na živou rybu říkám NE! V provincii Rovigo je lov na živou rybu povolen (tedy i u nás v deltě Pádu), všude jinde je zakázán už i několik roků (a stejně se používá).  

 

 

aktualita

... více

Zobrazit všechny aktuality »

Zobrazit archív »