Letošní nej...

Zimní lov sumců a candátů s průvodci - jarní sezóna se blíží (10.2.2016)...


Vloženo: 11.02. 2016


Vlivem teplého, ale proměnlivého počasí i se silnými dešti vyletěla hladina Pádu v horních i středních partiích toku i o několik metrů a tato povodňová vlna se už projevila nárůstem hladiny v deltě o více jak půl metru s předpokladem dalšího zvýšení až k metru. Teplota vody se už přes týden drží mezi 8 a 9 st.c (i přes zvýšení průtoku) a teplota ovzduší kolísá mezi min. 6 st.C  a  12 st.C.    Bohužel předpověď počasí věští další deště , které by znamenali další nárůst hladiny. Lovcům se zase dařilo, nejvíce se "chtělo " sumcům a také kaprům. Zájemce o naše lodě a hausbóty v nadcházejícím jarním období upozorňujeme, že zbývá posledních pár neobsazených termínů. Neváhejte!   


Aktuality

Aktuálně z Pádu - berou !...

I když v první polovině týdne proběhlo deltou několik frontálních bouřek se všemi průvodními znaky(vítr, déšt s kroupami , ochlazení), stále berou ! Kapraři si přichází na své, nejsou ojedinělé úlovky nad 100cm a 20 kg ! A při změnách tlaku přišli klientům také sumčí dvoumetrovky. I přes proběhlé deště voda v Pádu nestoupá , zastavilo se pouze oteplování vody na +-18st.C . Z mnoha krásných úlovků minulého týdne musím ale vyzvednout candáta přes 90cm šťastného lovce Kaňky !   

aktualita

... více

Aktuálně z delty Pádu - Lov na živou rybu

Minulý týden se klientům vydařil. A to nejen počasím. Laďa Pavlíček si vytáh osobák 238cm(95kg) a i ostatní bodovali ke dvěma metrům. Předpověď počasí je stabilní, stejně tak i pro nízký stav hladiny Pádu, teplota vody poroste ze současných 18+ st.C. Po stovkách dotazů k zákazu lovu na živou rybu říkám NE! V provincii Rovigo je lov na živou rybu povolen (tedy i u nás v deltě Pádu), všude jinde je zakázán už i několik roků (a stejně se používá).  

 

 

aktualita

... více

Zobrazit všechny aktuality »

Zobrazit archív »