Letošní nej...

Aktuálně z delty Pádu - Počty prutů k lovu na povolenku...


Vloženo: 08.07. 2016


Počasí je typicky italsky letní - slunečno, denní teploty nad 30 st.C a noční neklesají pod 20 st.C, navečer se při pobřeží často tvoří místní bouřky.

Voda v Pádu je na nízkém stavu ovlivňována hlavně přílivy moře a její teplota momentálně přesahuje 27 st.C.

Stále dobře berou kapři a parmy, sumcům a candátům je třeba "jít trochu naproti".

Objevili se "zaručené" informace o snížení počtu prutů z 5 na jednu povolenku na 3 i v deltě Pádu od mostu v Porto Viru dolů.

Není to pravda, a dokonce v některých úsecích Pádu nad mostem je povoleno používat k lovu i čtyři pruty. 

Také se rozšiřoval blábol o všeobecném omezení horní hranice lovné míry kapra. Jen některé místní organizace s vydáváním vlastních povolenek na některé nevýznamné úseky-Zona reservata (zátoky,kanály apod)- si vydala omezení. 

Tak jako každé léto s vodou plnou cípalů funguje na sumce vláčení (viz foto sumec 215 cm), stejně v zimním období vertikálka s našimi průvodci.                         Informujte se na volné termíny Zima 2016/17  !!


Aktuality

Aktuálně z Pádu - berou !...

I když v první polovině týdne proběhlo deltou několik frontálních bouřek se všemi průvodními znaky(vítr, déšt s kroupami , ochlazení), stále berou ! Kapraři si přichází na své, nejsou ojedinělé úlovky nad 100cm a 20 kg ! A při změnách tlaku přišli klientům také sumčí dvoumetrovky. I přes proběhlé deště voda v Pádu nestoupá , zastavilo se pouze oteplování vody na +-18st.C . Z mnoha krásných úlovků minulého týdne musím ale vyzvednout candáta přes 90cm šťastného lovce Kaňky !   

aktualita

... více

Aktuálně z delty Pádu - Lov na živou rybu

Minulý týden se klientům vydařil. A to nejen počasím. Laďa Pavlíček si vytáh osobák 238cm(95kg) a i ostatní bodovali ke dvěma metrům. Předpověď počasí je stabilní, stejně tak i pro nízký stav hladiny Pádu, teplota vody poroste ze současných 18+ st.C. Po stovkách dotazů k zákazu lovu na živou rybu říkám NE! V provincii Rovigo je lov na živou rybu povolen (tedy i u nás v deltě Pádu), všude jinde je zakázán už i několik roků (a stejně se používá).  

 

 

aktualita

... více

Zobrazit všechny aktuality »

Zobrazit archív »