Letošní nej...

Aktuálně z delty Pádu - Zimní lov sumců a candátů...


Vloženo: 01.02. 2017


Počasí a teploty v deltě jsou přece jen o několik více stupňů vyšší než u nás, ale občas se také dostanou pod nulu. Těm nejzdatnějším a nejvytrvalejším se ale dařilo(dva krásní sumci 180 vyvertikálkovaní Borisem a spol).  Bohužel mrazivé počasí jinde v Evropě vytlačilo z nezvykle zamrzlých vodních ploch obrovská hejna kormoránů právě sem do delty a tak v některých úsecích  Pádu se na vertikálku uloví více těchto vetřelců než cílové ryby(mám osobní zkušenost)...


Aktuality

Aktuálně z Pádu - berou !...

I když v první polovině týdne proběhlo deltou několik frontálních bouřek se všemi průvodními znaky(vítr, déšt s kroupami , ochlazení), stále berou ! Kapraři si přichází na své, nejsou ojedinělé úlovky nad 100cm a 20 kg ! A při změnách tlaku přišli klientům také sumčí dvoumetrovky. I přes proběhlé deště voda v Pádu nestoupá , zastavilo se pouze oteplování vody na +-18st.C . Z mnoha krásných úlovků minulého týdne musím ale vyzvednout candáta přes 90cm šťastného lovce Kaňky !   

aktualita

... více

Aktuálně z delty Pádu - Lov na živou rybu

Minulý týden se klientům vydařil. A to nejen počasím. Laďa Pavlíček si vytáh osobák 238cm(95kg) a i ostatní bodovali ke dvěma metrům. Předpověď počasí je stabilní, stejně tak i pro nízký stav hladiny Pádu, teplota vody poroste ze současných 18+ st.C. Po stovkách dotazů k zákazu lovu na živou rybu říkám NE! V provincii Rovigo je lov na živou rybu povolen (tedy i u nás v deltě Pádu), všude jinde je zakázán už i několik roků (a stejně se používá).  

 

 

aktualita

... více

Zobrazit všechny aktuality »

Zobrazit archív »