Letošní nej...

Aktuálně z delty Pádu (14.2.2015) - Zimní lov sumců a candátů s průvodci...


Vloženo: 05.02. 2017


Oteplení posledních dnů drží celodenní teploty mezi 6 až 10 st.C , ale bohužel přifouklo také deštivou frontu, takže nám právě začíná stoupat voda v Pádu. Zesílení proudu, zakalení a hladinové splaveniny znepříjemní zimní vertikálku v Pádu. Dle předpovědi a měření hladiny na středním a horním toku lze předpokládat kulminaci v deltě o víkendu někde kolem +1m. 


Aktuality

Aktuálně z Pádu - berou !...

I když v první polovině týdne proběhlo deltou několik frontálních bouřek se všemi průvodními znaky(vítr, déšt s kroupami , ochlazení), stále berou ! Kapraři si přichází na své, nejsou ojedinělé úlovky nad 100cm a 20 kg ! A při změnách tlaku přišli klientům také sumčí dvoumetrovky. I přes proběhlé deště voda v Pádu nestoupá , zastavilo se pouze oteplování vody na +-18st.C . Z mnoha krásných úlovků minulého týdne musím ale vyzvednout candáta přes 90cm šťastného lovce Kaňky !   

aktualita

... více

Aktuálně z delty Pádu - Lov na živou rybu

Minulý týden se klientům vydařil. A to nejen počasím. Laďa Pavlíček si vytáh osobák 238cm(95kg) a i ostatní bodovali ke dvěma metrům. Předpověď počasí je stabilní, stejně tak i pro nízký stav hladiny Pádu, teplota vody poroste ze současných 18+ st.C. Po stovkách dotazů k zákazu lovu na živou rybu říkám NE! V provincii Rovigo je lov na živou rybu povolen (tedy i u nás v deltě Pádu), všude jinde je zakázán už i několik roků (a stejně se používá).  

 

 

aktualita

... více

Zobrazit všechny aktuality »

Zobrazit archív »